Claas Liner

Nové dvourotorové shrnovače Claas Liner

Společnost CLAAS přepracovala své portfolio dvourotorových shrnovačů s ukládáním na středový řádek a uvedla na trh sedm nových modelů s jednodušším ovládáním a obvyklou velmi dobrou výkonností. Novou řadu doplňují dva modely BUSINESS s odpružením rotorů ACTIVE FLOAT. Nové modely nabízejí řadu inovativních vlastností a funkcí, které mají uživatelům usnadnit život a zaručit prvotřídní kvalitu píce.

U shrnovačů je velmi důležité, aby správně kopírovaly půdní profil, tak aby nedocházelo k nahrabování nežádoucích příměsí a znečišťování píce. Stejně jako jejich předchůdci proto i dvourotorové shrnovače LINER nejnovější generace oplývají vynikajícími kopírovacími schopnostmi a přinášení díky tomu čisté shrabování s nízkým znečištěním píce. Systém vedení rotorů GRASS CARE zajišťuje, že rotory jsou během práce aktivně odpruženy. Když jsou ramena rotorů spuštěna, zadní kola rotorů se dotýkají země jako první, což vytváří tzv. „tryskový efekt“, který zabraňuje zaboření prstů a poškození travního porostu. Modely BUSINESS jsou navíc standardně vybaveny individuálním zdvihem rotorů, nastavitelným na terminálu CEMIS 10. U modelů TREND je tato funkce k dispozici volitelně a je řízena přímo přes ovládací rozvaděč. Výška rotorů je nastavitelná buď mechanicky nebo hydraulicky.

Všechny rotory jsou standardně vybaveny čtyřkolovým podvozkem, jen u modelu Liner 3100 je podvozek šestikolový. Volitelně ještě šestikolový podvozek mohou do vínku dostat shrnovače Liner 2900 až 2700. Kola jsou umístěna blízko kružnice otáčení prstů, aby bylo zajištěno plynulé vedení rotoru a optimální kopírování půdního profilu. Přední dvě kola podvozku jsou řiditelná. U šestikolového podvozku jsou zadní kola rotoru nahrazena kyvadlovými nápravami.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *