Nové komfortní kompaktní traktory

V hornorakouském městečku Sankt Valentin funguje dlouhá desetiletí výrobní závod na traktory. Produkty závodu jsou známé pod značkou Steyr. Továrna postupně přešla pod výrobce Case IH a později pod křídla nadnárodního koncernu CNH Global. Tomuto koncernu poskytla mimo svých výrobních prostor a široké klientely v Rakousku i v celé Evropě též technologii plynulých převodovek pro zemědělské traktory střední výkonové třídy.

V úplných začátcích tohoto systému se jednalo o převodovky S-Matic od výrobce ZF. Sankt Valentin se brzo stal vývojovým centrem pro traktory s plynulým pojezdem v rámci celého koncernu CNH. A je jím i nyní, kdy se v traktorech používají již výrazně modernější, dvojskpojkové plynulé převodovky. Ty pochází z vývoje v rakouském Sankt Valentinu, a vyráběny jsou v Belgii. V rakouské továrně se pak využívají v kolových traktorech v rozpětí výkonu od 100 do 300 k. Spodní hranice výkonu 100 k je stanovena nově, a to zásluhou nové řady kompaktních traktorů Expert CVT.

Tato řada je určena pro menší zemědělské podniky ke smíšenému využití, či pro podniky s živočišnou výrobou. Zahrnuje čtyři modely: 4100 Expert CVT s výkonem 100 k, 4110 Expert CVT s výkonem 110 k, 4120 Expert CVT s výkonem 120 k a 4130 Expert CVT s výkonem 130 k. Maximální výkon, který jsou čtyřválcové motory schopné poskytnout, je vždy o 10 k vyšší. Motory dodává sesterská společnost FPT Industrial a díky technologii HI-eSCR2 splňují limity emisní normy Stupeň V. Systém úpravy spalin „Vše v jednom“ představuje ucelenou „nádobu“, která našla své místo pod kapotou motoru. Díky tomu není nijak narušován výhled z kabiny.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 9/2019.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *