Nové postřikovače nabízí pohodlí a výkonnost

Inovační snahy výrobců postřikovačů do značné míry určují moderní trendy v této oblasti. Mezi takové výrobce patří i John Deere, který řadou pokrokových řešení vychází vstříc požadavkům svých zákazníků po pokud možno cílené aplikaci účinných látek v přesných dávkách a jen v nezbytně nutném množství. A samozřejmě i vyšší výkonnosti či s možností dokumentace operací.

Tažené postřikovače v poslední době výrazně převažují v prodejích nad stroji nesenými. Mohou nést nádrž o větším objemu, takže se podíl ztrátových časů na naplnění nádrže zkracuje. S třemi tisíci litry kapaliny a při dávce dvou set litrů postřikové jíchy na hektar lze na jedno naplnění ošetřit výměru patnácti hektarů. Tažený postřikovač také výrazně nezvyšuje hmotnost traktoru ani citelněji neovlivňuje jeho stabilitu.

Moderně vybavené stroje této skupiny reprezentoval na Techagru postřikovač John Deere M740i s dvojitě skládanými rameny. Pro eliminaci rázů od podvozku jsou tyto stroje vybaveny nápravou s dvoubodovým polyuretanovým odpružením. Kola nejsou řízená, ale postřikovač se vyznačuje nízko uloženým těžištěm.

Pro plynulé sledování stopy traktoru slouží řiditelná oj, kterou lze ovládat ručně anebo v automatickém režimu. Systém BoomTrac zajišťuje automatické ovládání sklonu a výšky ramen nad porostem, a automatické může být i čištění a vyplachování nádrže. Postřikovač je vybaven čerpadlem o výkonu 280 l/min. Může být vyroben v provedení s ovládáním pomocí ISOBUS a disponovat prémiovými technologiemi precizního zemědělství John Deere.*

Více informací přinese mechanizace zemědělství 8/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *