Kompaktní inteligentní postřikovače

Novinkou v sortimentu postřikovačů John Deere letošního podzimu jsou tažené stroje řady R700i. Jedná se o kompaktní polní postřikovače s výbavou na prémiové úrovni. Postřikovače R732i a R740i jsou vybaveny novou multifunkční pákou. Uživatel tak může postřikovač jednoduše a komfortně ovládat pomocí joysticku, anebo pak na řídicím stanovišti obsluhy pomocí nového systému SolutionCommand.

Kromě standardně dodávaných integrovaných terminálů mohou být nové postřikovače ovládány také na dotykových terminálech GreenStar 4240 či 4640 v kabině traktoru. Je to dáno ISOBUS kompatibilitou postřikovačů.

Pokročilí zemědělci mohou využívat také všechny dostupné systémy z oblasti precizního zemědělství, jako je automatické ovládání sekcí či satelitní navigační systém AutoTrac a AutoTrac Vision. Druhá jmenovaná varianta je novinkou. AutoTrac Vision využívá k navádění traktoru informace z kamer, které snímají řádky plodin, anebo kolejové meziřádky. Funguje tedy spolehlivě i v porostech, které nebyly založeny pod vedením satelitní navigace.

Možná je také lokálně variabilní aplikace hnojiv buď na základě předpisových map, anebo s pomocí výživových senzorů, jako například Yara N Sensoru či ISARIA Sensoru. Komunikace s výživovými senzory probíhá přes terminál GreenStar 4.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 12/2020.

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *