Nové postupy ve zpracování půdy

Kombinovaný kypřič LEMKEN Koralin představuje technologii zpracování půdy sám o sobě. Je založen na tom, že se strniště zpracovává jednotlivými sekcemi postupně krok za krokem. Tak je také dosaženo toho, že lze provádět kvalitní podmítku i na suché či tvrdé půdě, což bývá v letním období častý případ. Talíře v první sekci nemají za úkol plošné podříznutí strniště, ale otevírají půdu tak, aby následně jedoucí radličky mohly lépe vniknout do své pracovní hloubky.

Talíře Koralinu jsou zavěšeny samostatně, takže při kontaktu s kamenem se může vychýlit jen jeden talíř. Dovoluje mu to nonstop jištění. Rovněž uspořádání talířů u Koralinu je podobné Heliodoru – druhá řada je v přesazení vůči první. Následně mají půda s organickou hmotou dost prostoru na návrat zpátky, kde se pak o hlubší nakypření v celém záběru postarají radličky.

Koralin firmy LEMKEN je osazen novými Deltacut radličkami s obzvláště plochým tvarem. Mohou tak zaručit velmi mělké zpracování půdy v celém pracovním záběru. Ploché šípové radličky také zanechávají rovně odříznutý půdní horizont, na rozdíl od zvlněného profilu od talířů Heliodoru. Talíře Koralinu jsou uspořádány tak, že se před každou radličkou otáčí jeden talíř před její špičkou, jeden u jejího levého a jeden u jejího pravého okraje. Díky tomu mohou radličky pracovat zcela bez ucpávání i na strništích, kde bylo předtím kombajny na krátko nařezáno osm až deset tun slámy na hektar. Zároveň je ale o něco nižší úroveň mísení půdy s organickou hmotou, než u talířových bran Heliodor.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *