Nové řady traktorů a nový nejvýkonnější model

John Deere je známý po celém světě svými traktory vyšší a nejvyšší výkonové třídy. A právě v této kategorii pokračuje v razantních inovacích. V první etapě, která proběhla na podzim 2019, byly představeny nové kolové a pásové traktory řad 8R, 8RT, 8RX a 7R. Jen co se tyto traktory setkaly s dychtivým zájmem praxe, vyslala továrna v americkém Waterloo do světa další velké novinky. Tentokrát je řeč o polních tahačích s devítkou ve znaku.

Pro modelový rok 2022 nyní představuje společnost John Deere nové traktory řady 9R. Jedná se o nové řady 9R, 9RT a 9RX, které jsou nejen silnější a účinnější, ale také chytřejší. Jejich obsluhy, ale i vedoucí pracovníci budou těžit z většího množství funkcí v oblasti konektivity a automatizace.

A s novými řadami traktorů přichází i nový model s ještě větším výkonem: 9R 640 a 9RX 640 o maximálním výkonu 691 koní. Takže kdo bude mít ještě chvíli trpělivost, bude si moci pořídit čtyřpásový traktor z nové řady s výkonem motoru ještě o 21 k vyšším, než má dosavadní traktor John Deere 9620 RX.

Stejně jako sklízecí mlátičky řady X9 jsou tyto traktory vybaveny novým moderním motorem John Deere o objemu 13,6 l, a to s výjimkou modelů o výkonu 640 koní, které stále spoléhají na patnáctilitrový motor Cummins. Specialisté z divize Deere Power Systems vyvinuli zcela nový šestiválcový motor se systémem vstřikování paliva Common Rail s vyšší efektivitou provozu a s až o 50 % nižší hlučností. Aby bylo možné přenést obrovskou sílu motoru na půdu, mohou být všechny modely vybaveny přídavným závažím, které umožní dosáhnout celkové provozní hmotnosti až 30,4 tun.

Více informací v Mechanizaci zemědělství 4/2021.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *