Nové řešení pro dělené aplikační systémy

S tím, jak se zvyšovala výkonnost aplikační techniky na kejdu a zároveň i technická úroveň samojízdných aplikátorů či traktorových cisteren, dostávala se v praxi stále více do popředí technologie dělené dopravy kejdy na pozemky a její aplikace. Nejen poskytovatelé služeb, ale i zemědělci požadovali pro plynulé provádění prací odpovídající techniku.

Takovou typickou a prakticky zaměřenou odpovědí na tyto nároky z praxe jsou transportní cisterny ULT-18 a ULT-24 firmy Zunhammer. Samonosná nádrž s nízkou hmotností je přímo osazena dvojicí či trojicí náprav bez nutnosti samostatného podvozku.

Tento specializovaný výrobce z Bavorska nyní přichází s další novinkou, tentokrát pro rychlé a komfortní plnění aplikačních cisteren z přívozních prostředků. Příznivci této společnosti vědí, že nabízí již více než 25 let svůj systém pro sání kejdy, konstruovaný pro čelní tříbodový závěs traktoru. Řidič přijede k přívozní soupravě na kraji pozemku rovnou, bez dalšího manévrování či couvání. U dosavadního řešení procházela čerpaná kejda k cisterně nejčastěji hadicemi o průměru 150 mm, uloženými pod traktorem.

Jak je ale typické, nároky na výkonnost a na zkrácení časů pro přečerpávání kejdy stoupají; zároveň i aplikační cisterny Zunhammer jsou vybaveny vedením o velkém průměru. Proto Zunhammer zareagoval a pro rok 2019 uvádí na trh nový systém čelního sání kejdy Profi-Fant.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 3/2019.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *