Nové širokozáběrové žací kombinace

Německá firma Krone je výrobcem širokého sortimentu žacích strojů včetně širokozáběrových žacích kombinací. Velký záběr spolu s nízkou energetickou náročností jsou přednosti žacích kombinací bez zařízení pro souběžnou úpravu píce. A právě v nabídce žacích kombinací bez kondicionéru přichází Krone pro letošní rok s novinkami – stroji EasyCut B 870 a EasyCut B 1000.

Oku bude na první pohled ladit nový design žacích kombinací. Vzhled využívá zaoblených hran, k nimž vhodně přispívají také kryty, řešené pomocí napnutých plachet. Konstruktéři se věnovali také další optimalizaci hmotnosti, jíž docílili překonstruováním rámu kombinace.

Vzhledem k proměnlivým podmínkám při sklizni a snaze každého chovatele co nejméně narušovat travní drn má v praxi značný význam přítlak žacích lišt na podložku. Nové žací kombinace jsou standardně vybaveny systémem hydropneumatického odlehčení zadních i přední jednotky, takže úroveň přítlaku si může jejich uživatel nastavovat pohodlně z kabiny. Aktuální tlak v systému je indikován na stupnici, viditelné z místa řidiče.

Při velkých šířkách záběru a osazení traktoru žacími stroji vpředu a ještě po obou stranách je třeba myslet též na ochranu proti poškození při kontaktu s překážkou. Proto jsou nové žací kombinace Krone standardně vybaveny non-stop nájezdovou pojistkou. Jedná se o inteligentní systém –  při nárazu se žací jednotka vychyluje dozadu a nahoru. Po překonání překážky se automaticky vrátí do pracovní polohy.

Více informací v týdeníku Zemědělec.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *