Nové tažené postřikovače

Postřikovače s objemy nádrží od čtyř do šesti tisíc litrů jsou v praxi intenzivně poptávány. Nejvíce si zemědělci všímají jednoduchosti ovládání a systému vedení ramen, který zaručuje optimální odstup k cílové ploše. V tomto segmentu firma Lemken představuje novou řadu postřikovačů s názvem Orion, osazených rameny z hliníku, se záběrem od 24 do 39 m.

Robustní a současně lehká postřiková ramena jsou v závislosti na pracovním záběru dvou- až třínásobně sklopná. Jsou uložena v paralelogramovém vedení a vyvážená pomocí axiálního otočného mechanizmu na středovém segmentu. Pro udržování polohy nad porostem slouží systém AdaptiveBalancingControl (ABC) firmy LEMKEN, který má své těžiště pod bodem otáčení. Na přání může být postřikovač Orion osazený proaktivním vedením svých ramen, s nímž se ramena nastavují přímo podle změn v porostu či nerovností pozemku. Cirkulační vedení s vypínáním jednotlivých trysek v ramenech zvyšují preciznost aplikace.

Přimíchávací nádoba má objem 55 l. Zvlhčování na okrajích nádoby zabraňuje tvorbě mlhy z postřikové jíchy při přidávání chemikálií. Systém „Closed Transfer Systém“ lze na přání doplnit sací a plnicí přípojkou. Snadné vyklopení přimíchávací nádoby a ergonomicky příznivé výškové nastavení jsou samozřejmostí. Prázdné kanystry je možné stabilně odložit v dobře těsnicím krytu nádoby, takže zbytky chemikálií mohou vykapat do nádoby a následně být přimíchány do nádrže. Všechna vedení jsou uložena po obou stranách postřikovače pod krytem bez nutnosti údržby.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *