Nové traktory, nová dimenze pohodlí

V průběhu veletrhu Země živitelka byla k vidění široká paleta traktorů a závěsné techniky John Deere. Z vystavených strojů by si vybrali vhodné vybavení jak malí zemědělci, tak i pracovníci velkých podniků. Několik pěkných traktorů reprezentovalo novou sérii 8R. Tyto výkonné traktory, koncipované hlavně pro využití k polním pracím, jsou poháněné stávajícím a důkladně prověřeným šestiválcovým motorem PowerTech PVS & PSS se zdvihovým objemem devíti litrů. V top modelu 8R 410 výkon dosahuje až 443 k.

Nová kabina poskytují více pohodlí a široký výhled. Vysocí řidiči ocení to, že kabina má výše uložený strop díky přemístění klimatizace jinam. Zároveň se výkon klimatizace téměř zdvojnásobil. Mnozí řidiči traktorů John Deere ze závodu v americkém Waterloo si s oblibou natahují nohy před sebe do pravého koutu kabiny. Tuto oblíbenou „odpočinkovou“ polohu pro dlouhé pracovní dny jim John Deere nyní servíruje ještě v nové dimenzi: řidič si může nohy natáhnout a pohodlně si je odložit na poctivě udělané „Harley“ opěrky. A to dokonce i tehdy, pokud si sedačku natočí na pravou stranu: pak je k dispozici jedna „Harley“ opěrka na pravé straně sloupku řízení pro levou nohu a pro pravou nohu třetí opěrka po pravé straně.

Novou sedačku lze nyní natočit na pravou stranu ve velkém úhlu, a obsluze se tak otevírá zorné pole do oblasti nářadí za traktorem. Řidič může pohodlně sledovat, co se s nářadím děje jen s minimálním natočením hlavy, a zároveň dobře vidí i dopředu.

A jakmile je třeba z kabiny vystoupit, zase tomu napomůže nová otočná sedačka. Lze ji otočit i na levou stranu, takže se řidič po zvednutí z ní může rovnou vydat ke dveřím. Nová kabina nabízí dvě varianty schůdků s více či méně pozvolným nástupem.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *