Novinářské setkání u společnosti Fendt

Společnost Fendt tradičně pořádá koncem léta novinářské dny, na kterých prezentuje své novinky. Letos však mělo setkání zcela jiný charakter. Vzhledem k situaci okolo covid-19 se na něm nemohl setkat možná i stohlavý dav novinářů dychtících po novinkách, a tak byl celý PressCamp rozdělen do mnoha dnů a na mnoho malých skupin. Musím říct, že díky tomu dostala celá akce zcela jiný nádech a já osobně ji musím hodnotit jako velmi povedenou. Každý z novinářů jsme totiž měli dostatek času se se stroji seznámit nejen po teoretické, ale i praktické stránce.

„Musíme se naučit žít a pracovat i s omezením, které nám přítomnost nákazy covid-19 způsobuje,“ řekl v úvodu Sepp Nuscheler, ředitel tiskového oddělení. Pak už jsme se vrhli za přísných bezpečnostních opatření na novinky. Celkem bylo připraveno sedm stanovišť, ale vzhledem k probíhajícímu embargu popíšu jen šest.

Prvním bylo důkladné seznámení se systémem FendtOne, který byl součástí traktoru 314Vario. Dalším navazujícím stanovištěm byly technologie „offboard“, tedy vyzkoušení jakési druhé poloviny systému FendtOne. Třetím zastavením byl pro mě teleskopický manipulátor Fendt Cargo T955 s teleskopickou kabinou. Další připravenou novinkou byla sklízecí mlátička Fendt T10, která již v kabině nemá volant a dále souprava s novým taženým postřikovačem. Páté stanoviště představovalo budoucnost ve formě roje robotů Xaver a elektrického traktoru Fendt e100 Vario. A konečně poslední prezentovanou novinkou byl zatím prototyp nového pásového traktoru Fendt.*

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *