Novinka kandidátem soutěže TOTY 2021

Traktory Kubota modelové řady M6002 byly vyvinuty nově, aby poskytovaly vysokou užitnou hodnotu a zároveň i vysoký komfort obsluze. Nová kabina obsahuje celkem deset standardních plně funkčních LED světlometů, které mohou být na přání doplněny o šest pracovních světel LED. Potom je okolí traktoru osvíceno v úhlu celých třistašedesáti stupňů.

Kabina je kromě toho vybavena sedadlem Grammer Premium anebo Maximo Evolution a mechanickým odpružením, takže poskytne obsluze optimální úroveň pohodlí. Nechybí ani manuálně ovládaná klimatizace. Také přední náprava je vybavena odpružením, které je hydraulické.

Hydraulický systém Load Sensing s uzavřeným středem je koncipován pro všestranné nasazení traktoru, který na rodinných farmách přejímá i základní zpracování půdy a setí. Zadní tříbodový závěs tak disponuje maximální zvedací silou 70 kN, takže si snadno poradí i s nesenými pluhy či secími kombinacemi. Přední tříbodový závěs má zvedací kapacitu 28 kN.

Standardem je také čtyřrychlostní zadní vývodový hřídel s otáčkami 540 / 540E / 1000 / 1000E, přední vývodový hřídel s otáčkami 1000/min je dodáván na přání. Aktivace vývodových hřídelů se provádí elektrohydraulicky.

Na přání si zákazníci mohou traktor osadit ISOBUS K-Monitorem či asistovaným řízením Autosteer.

Nejvýkonnější model M6142 přihlásil výrobce do soutěže TOTY 2021. I přesto, že jde o traktor se čtyřválcovým motorem, disponuje maximálním výkonem 161 k a točivým momentem až 645 Nm. Pohotovostní hmotnost traktoru činí 6000 kg, celková dovolená pak 10 000 kg – z toho vyplývá pěkná hodnota užitečného zatížení 4000 kg.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *