Novinka mezi postřikovači

Firma Horsch nastartovala rychlý vývoj v oblasti svých postřikovačů. Jako ukázku toho, co postřikovače Horsch dokážou, organizovala předvádění po celé České republice. Jedna ze zastávek se v posledním červnovém týdnu uskutečnila i na pozemcích Zemědělského družstva Senice na Hané. Zemědělci mohli vidět dva tažené a dva samojízdné postřikovače Horsch.

Jeden ze dvou samojízdných strojů byl dokonce prototypem. Poznat to bylo možné na označení Horsch Leeb 6.300 VN, ale například i na modernějším krytu motorového prostoru za kabinou. Postřikovač je poháněn šestiválcovým motorem FPT N67, naladěným na výkon 230 kW/310 k. Nádrž na postřikovou jíchu má objem 6000 l a na čistou vodu 750 litrů. Rozložení konstrukčních skupin stroje je shodné s ostatními samojízdnými postřikovači Horsch Leeb, neboť i stroje VN jsou postavené na shodné základní platformě. Tím se dociluje rozložení hmotnosti postřikovače na nápravy v poměru 50/50 jak v klidu, tak i při práci stroje. Postřikovače řady VN mohou mít (v závislosti na vybavení) celkovou hmotnost až 20 tun.

A právě v oblasti podvozku se ukrývají největší inovace. Se systémem Clearance Control lze postřikovač pomocí pístnic zdvihnout tak, že světlá výška se ze základních 1600 mm změní až na 2000 mm. Tak může být ošetřován vzrostlý porost kukuřice či slunečnice. Různým kolejovým řádkům se postřikovač dokáže snadno přizpůsobit také díky plynule stavitelnému rozchodu od 2,25 do 3,00 metrů.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 8/2021.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *