Novinka na polích ve Vendolí

V Zemědělském družstvu Vendolí pracuje první dovezený talířový podmítač Köckerling Rebell classic T druhé generace, který byl poprvé veřejnosti představen na podzimním hannoverském veletrhu Agritechnica. Vedení družstva jej podrobilo praktickým zkouškám a rozhodlo se novým podmítačem nahradit dosluhující techniku.

Zemědělské družstvo Vendolí sídlí ve stejnojmenné obci ležící v okrese Svitavy v Pardubickém kraji. Hospodaří na 1160 ha zemědělské půdy, z nichž je 1050 ha orné půdy a 110 ha trvalých travních porostů. Výrobní program družstva je orientován na klasickou rostlinnou a živočišnou produkci a poskytování služeb. Pozemky družstva se nacházejí v nadmořské výšce 460 až 600 metrů a půdy jsou na nich různorodé, převážně hlinitopísčité a písčité. V členité krajině nejsou výjimkou svažité pozemky.

Před časem si ve Vendolí pořídili výkonný secí stroj a ten vyžaduje stejně výkonné stroje pro předseťovou přípravu. Vedení podniku proto řešilo otázku, zda pořídit kompaktor s větším pracovním záběrem nebo ten stávající posílit jiným strojem. Protože bylo třeba současně řešit i obměnu staršího talířového podmítače, rozhodlo se vedení družstva vyřešit oba problémy jedním strojem – novým talířovým podmítačem pro rychlou mělkou podmítku a předseťovou přípravu. V hledáčku bylo více strojů několika značek. Následovaly návštěvy podniků s vytipovanými stroji. Nakonec, po pečlivém výběru a praktických zkouškách, padla volba na nový model talířového podmítače Köckerling Rebell classic T 2.0 s pracovním záběrem šest metrů.*

Více informací v regionální příloze týdeníku Zemědělec z Pardubického kraje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *