Novinky od společnosti Topcon

Společnost Topcon na své on-line konferenci představila nové přijímače a nové služby v přijímání korekčního signálu. Určení přesné polohy stroje je základním kamenem správy celých flotil a slouží též k celé řadě precizních funkcí samotného stroje. Umožňuje provádění přesných agrotechnických zásahů, ale také rozsáhlý sběr dat, který později pomáhá zemědělcům analyzovat informace (jako je výnos, typ půdy atd) a podle toho se následně lépe rozhodovat.

Když přijímač integrovaný ve stroji zachytí signál ze systému satelitů, ještě zdaleka nemá vyhráno. K tomu, aby bylo možné určit přesnou polohu stroje je třeba mít na Zemi síť referenčních bodů. Díky nim může anténa přijímat, již upravený (diferenční) signál, který může mít podle potřeby různou přesnost. Společnost Topcon nabízí tyto korekční služby pod konceptem Topnet Live a v případě, že je signál na chvíli ztracen, dokáže technologie Skybridge ještě nějaký čas stroj navádět se stejnou přesností. Nový přijímač AGS-2 využívá pro podporu řady zemědělských aplikací všechny korekční služby Topnet Live.

Brian Sorbe, viceprezident globálních produktových řešení, uvedl: „Přijímače Topcon jsou navrženy tak, aby vyhovovaly prakticky jakémukoli typu, značce a modelu zemědělského stroje. Přijímače jsou vybaveny funkcí progresivního příjmu a sledování, s možností manuálního navádění nebo úplného automatického řízení, a jsou tak vhodné pro jakýkoliv typ pracovní operace. Díky přístupu k celé škále korekčních služeb prostřednictvím přijímače AGS-2 poskytuje Topcon farmářům to správné přizpůsobení pro jejich provoz s přesností, kterou potřebují.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *