Novinky pro ochranu rostlin

Jedním z největších výrobců postřikovačů pro zemědělství je francouzská firma Tecnoma. V ČR jsou oblíbené nejen tažené, ale také velké samojízdné modely, které se pyšní celou řadou unikátních řešení. Pěkný přehled o sortimentu tohoto výrobce včetně novinek poskytla expozice na mezinárodním veletrhu SIMA 2019 v Paříži.

Hned první novinka se pyšnila na okraji expozice, v blízkosti jedné z hlavních pěších tříd haly 5. Jednalo se o novou nádrž pro čelní tříbodový závěs traktoru. S objemem 1500 l vhodně rozšiřuje kapacitu soupravy traktoru a neseného postřikovače až na celkem 3200 l. Zároveň je traktor i lépe vyvážený. Čelně nesená nádrž se propojí s nádrží za traktorem a proudění postřikové jíchy je zajištěno díky vlastnímu čerpadlu nádrže. V závislosti na podmínkách či zvyklostech při práci si obsluha může zvolit jeden ze tří různých způsobů doplňování nádrže postřikovače. Při přejezdech je možné čerpadlo čelní nádrže zapnout i do funkce míchání.

Není nic nového na tom, že ve svažité krajině s členitou strukturou pozemků bude traktor s větším neseným postřikovačem výkonnější než s postřikovačem taženým. A v takových podmínkách bude také přínos nové čelně nesené nádrže Tecnoma největší.

Žádnému návštěvníkovi expozice firmy Tecnoma nemohly ujít ani vystavená aplikační ramena. K vidění byla ramena TecLine-R, uvedená výrobcem na trh již na jaře 2015; jejich systém vertikálního skládání se nově uplatňuje i u samojízdných postřikovačů Laser. Ramena představují posun v oblasti preciznosti aplikace, protože nabízí větší počet sekcí.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 5/2019.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *