Novinky se představily nedaleko sídla

Firma Kuhn patří k velkým světovým výrobcům zemědělské techniky. V popředí trhu se udržuje díky technické úrovni svých strojů a stálým inovacím; nové stroje uvádí na trh každý rok. Pro rok 2019 to platí také a novinky pro další sezónu byly představeny již nyní. Pro jejich prezentaci posloužily moderní prostory školicího centra firmy Kuhn ve francouzském městečku Monswiller.

Toto centrum slouží pro školení zástupců importérů a obchodníků z evropských států, ale i k prezentaci techniky Kuhn zákazníkům. V prostorné budově i na volné ploše v jejím okolí jsou vystaveny stroje z celého sortimentu, významné funkční celky či ovládací terminály. Na začátku září hostilo školicí středisko celkem padesátku obchodních zástupců a prodejců techniky Kuhn z České republiky, kteří se mohli seznámit s novinkami pro rok 2019.

V blízkosti školicího střediska funguje montážní závod, kde probíhá montáž techniky na sklizeň pícnin a mechanických i pneumatických secích strojů Kuhn. A to na celkem šesti výrobních linkách, které spolu se skladem dílů pro výrobu a oddělením logistiky zabírají zastřešenou plochu 2,8 ha. Výhodou je to, že se tam dobře montují i transportují velké stroje. S výjimkou nejmenší závěsoviny se všechny další stroje Kuhn vyrábějí na základě konkrétní objednávky, a nikoli na sklad.

I přesto, že se vyrobená technika rychle odváží k zákazníkům, bylo možné v areálu vidět zajímavé stroje, jako například mechanický secí stroj o záběru devíti metrů, vybavený navíc ještě přihnojováním pod patu. Je tvořen dvěma jednotkami o záběru 4,5 m, které se pro přepravu podélně sklápí k sobě. Šířka v transportní poloze činí 3,52 m, takže tento stroj je určen pro trhy mimo Evropu.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 10/2018.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *