Novinky značky Horsch na veletrhu Techagro

Firma Horsch prezentovala na veletrhu Techagro 2014 novinky. Jednou z nich je revoluční uložení postřikovacích ramen v kombinaci s jejich vyrovnáváním. Tento systém s označením BoomControl Pro využívá samojízdný postřikovač HORSCH Leeb PT 330. Nově s ním jsou vybavovány také závěsné postřikovače Leeb GS.

Konstruktéři vyvinuli zcela nové uložení ramen. To přináší výrazně lepší stabilitu za jízdy rychlostí i 15–30 km/hod. Díky tomu mohou ramena pracovat v nízké výšce nad porostem na úrovni 30–40 cm. Postřikovací trysky jsou uloženy v menších roztečích (25 cm) a také při aplikaci za uvedených podmínek dochází k dokonalému pokrytí plochy. Zároveň je takto efektivně zabezpečen menší úlet postřikové kapaliny.

V kombinaci velkých pracovních záběrů postřikových ramen a vysoké pojezdové rychlosti poskytují samojízdné postřikovače HORSCH Leeb PT 330 enormní plošnou výkonnost. Systém uložení postřikovacích ramen poutal značnou pozornost zemědělců na stánku v pavilonu P. Vystaven byl též tažený postřikovač Horsch Leeb 6 GS.

Na stánku byly k vidění i další novinky firmy Horsch. Zásobníkový systém Partner 2800 HT v agregaci s radličkovým kypřičem Terrano 5 FM je soupravou strojů pro souběžné zpracování půdy a uložení hnojiva.  Těžký talířový kypřič Joker 6 HD se záběrem 6 m je osazen robustním těžkým rámem a odvádí dobrou práci i při zpracování velmi těžkých jílovitých půd.  Nový secí stroj Focus 4 TD je vybaven novými radličkovými pracovními jednotkami TerraGrip třetí generace. Zásobník o celkovém objemu 5000 litrů je vyroben z plastu.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *