Nový čelně nesený žací stroj Krone

Se silničními předpisy, které ve státech EU stanovují maximální přípustnou šířku samojízdných zemědělských strojů i připojeného nářadí tři metry, se musí potýkat snad všichni výrobci zemědělské techniky. Platí to i o firmě Krone.

U čelně nesených diskových žacích strojů to v závislosti na koncepci žacích disků a nožů znamená omezení jejich maximálního pracovního záběru na zhruba 3,2 m. Při sečení to pak přináší riziko přejetého neposečeného porostu či tvorby nepříjemných stojicích, neposečených řádků v posečeném pozemku.

Nový čelně nesený diskový žací stroj EasyCut F 400 CV Fold firmy Krone s prstovým kondicionérem a pracovním záběrem čtyř metrů nabízí při práci na poli všechny přednosti širšího čelního žacího stroje v kombinaci se vzadu neseným žacím strojem anebo s kombinací žacích strojů v zadním tříbodovém závěsu: při práci na svazích či při zatáčení nezůstávají za soupravou stát zmíněné pruhy neposečeného porostu, protože velký překryv tomu jednoduše zabraňuje.

Pro přepravu po pozemních komunikacích umí být nový žací stroj pěkně „úzký“. A to díky tomu, že je vůbec jako první stroj svého druhu vybavený sklopným žacím nosníkem: oba vnější žací disky jsou pro transport sklopené směrem dozadu. Tím se celková šířka žacího stroje dostane pod hranici tří metrů. Sklápění pomocí hydrauliky se ovládá z kabiny traktoru.

Novinka získala firmě Krone stříbrnou medaili veletrhu Agritechnica.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *