Nový design a funkce budoucnosti

Magnum 380 CVX Drive je dalším modelem, který se ve finále utká o titul Traktor roku 2020 v kategorii Open Field. Při jeho vývoji byly zohledněny požadavky uživatelů traktorů Magnum přímo z praxe. Model je nejsilnějším strojem čtyřčlenné řady Magnum a poháněn je koncernovým motorem FPT Industrial Cursor 9.

Šestiválcový stroj disponuje zdvihovým objemem 8,7 l a dosahuje maximálního výkonu 418 koní s navýšením 435 koní při otáčkách 1800 ot/min. Nejvyššího točivého momentu 1850 Nm dosahuje motor v otáčkách 1300-1400 ot/min a maximální otáčky motoru jsou 2000 ot/min. Novinkou je splnění emisní normy Stage V díky systému úpravy spalin Hi-eSCR2. Pro dlouhé pracovní dny je traktor vybaven nádrží na palivo o objemu 617 l a nádrží na AdBlue o objemu 99 l. Nikoliv novým, ale osvědčeným systémem je APM, který zajišťuje koordinaci mezi motorem a převodovkou a zajišťuje potřebný výkon při nízké spotřebě paliva. Převodovka CVXDrive je, jak název napovídá, bezstupňová v celém rozsahu rychlostí od 0,02 do 50 km/h a reverzace je řešena elektrohydraulicky. Konstrukčně má převodovka čtyři stupně v řadě, jejichž změna je automatická a stoprocentně mechanický přenos výkonu je v rozsahu 0-10 km/h.
Magnum 380 je pořádný silák a na zadním tříbodovém závěsu zvedne 10 929 kg. Přední závěs disponuje kapacitou 4090 kg. Může za to silný hydraulický systém poháněny ve standardu čerpadlem o průtoku 166 l/min, ale na přání čerpadlem s průtokem až 282 l/min. Externích hydraulických okruhů má model ve standardní výbavě tři. Na přání je však možné jejich počet zdvojnásobit. Ovládání je řešeno elektricky. Zadní vývodový hřídel má otáčky 1000 ot/min a na přání 540 a 1000 ot/min, přičemž přední vývodový hřídel se může točit otáčkami 1000 za minutu.
Přesuňme se ještě na chvilku do kabiny, která má nový systém hydraulického odpružení. Avšak nejvíce novinek nalezneme uvnitř. Přepracována byla multifunkční páka, joystick, ale i další ovládací prvky. Novinkou jsou zejména konfigurovatelná tlačítka a k dispozici je i otevírání bez klíčů jen dotykem kliky u dveří. Traktor dostal nově do vínku i celou řadu nových funkcí souvisejících s telemetrickým systémem a vzdáleným zobrazením informací a dále vylepšený monitor AFS Pro 1200 s novými funkcemi.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *