Nový kypřič a přepracovaný podmítač

Köckerling je rodinná firma v jejímž čele dnes stojí již druhá generace zakladatelů. Společnost se zabývá vývojem a výrobou strojů pro zpracování půdy a setí vhodných pro evropské podmínky hospodaření. Celkem zaměstnává 250 lidí a jejím domovem je německé město Verl, kde je rovněž situován vývoj i produkce. V roce 2004 byla založena dceřiná společnost ve Francii.

Na výstavě Agritechnica představila společnost dvě inovace. V nabídce je nová verze radličkového kypřiče Allrounder Flatline a přepracovány byly také řady talířových podmítačů Rebell Classic a Rebell Classic T .

Allrounder Flatline

Radličkový kypřič Allrounder Flatline je určen pro precizní zpracování půdy, a to i na pozemcích kde je třeba zamíchat větší množství organického materiálu. Jeho hlavní výhodou je velmi dobré kopírování terénu a udržení přesné pracovní hloubky po celé šířce stroje. Pracovní hloubku především při mělkém zpracování stroji pomáhá udržet čtveřice opěrných kol umístěným vpředu a vzadu umístěný dvojitý STS válec. Nastavit ji lze hydraulicky přímo ze sedadla v traktoru a plynule lze měnit také během práce stroje. Pracovními orgány jsou úzké slupice postaveny v šesti řadách, které kolem sebe mají dostatek prostoru, aby stroj mohl zapravit i větší množství posklizňových zbytků. Velká světlá výška i délka stroje jsou rovněž zárukou dobré práce v těžkých podmínkách. Benefitem je také rovnací schopnost stroje, kdy delším strojem je půda delší dobu zpracovávána a mísena s organickými zbytky a následně optimálně rovnoměrně rozvrstvena. Allrounder zpracuje půdu až do hloubky 13 cm.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *