Nový nejsilnější model

Tyrolská rodinná firma Lindner představila na Agritechnice nový model Lintrac 130, který stanul v čele segmentu speciálních horských traktorů s plynulou převodovkou. Kromě toho prezentovala svá řešení v souvislosti s inteligentními systémy i využitím telematických systémů. Společnost se může pochlubit i letošním tisícím vyrobeným modelem Lintrac 90, který spatřil světlo světa teprve v roce 2014.

Lintrac 130

Řada traktorů Lintrac 90 a 110 přivítala nového brášku, Lintrac 130. Nejsilnější model je vybaven motorem Perkins Syncro se zdvihovým objemem 3,6 l a je v souladu s emisní normou Stage V. Společnost Lindner velmi úzce spolupracuje s výrobcem motorů Perkins a společně našli řešení, jak vměstnat motor i systém úpravy spalin včetně filtru pevných částic do malého motorového prostoru pod kapotou. Společnost chce, aby do roku 2021 všechny její modely plnily nejpřísnější emisní normu. Z modelové řady transportéru Unitrac bude prvním modelem, jenž se bude moct pochlubit souladem se Stage V stroj Unitrac P5 a vyráběn bude už od listopadu.
Lintrac 130 disponuje výkonem 136 koní a maximálním točivým momentem 550 Nm. Výkon je převáděn plynulou převodovkou TMT11-ZF, kterou využívá již model Lintrac 110. Benefitem je též silný hydraulický systém, který pohání ve standardu čerpadlo o průtoku 88 l/min a na přání může být průtok zvýšen až na 100 l/min.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *