Nový ovládací terminál s nadčasovou koncepcí

V létě tohoto roku firma Claas přichází s nástupcem svých dlouhá léta využívaných ovládacích terminálů Operator a Communicator II. Nový terminál se jmenuje Cemis 700 a již svým vzhledem působí nadčasově. Jeho design má zároveň i své funkční stránky – vyspělou ergonomii ovládání a snadno čistitelný, zcela hladký povrch.

Cemis 700 je dále charakteristický deseti ISOBUS klávesami s podsvícením a točítkem s potvrzovací funkcí stlačením. Zobrazovací funkci přejímá vysoce kontrastní dotyková obrazovka o úhlopříčce sedmi palců, která disponuje také automatickým přepínáním mezi denním a nočním provozem. A nechybí ani vstupy až pro dvojici kamer, díky kterým je možné sledovat v reálném čase, co se děje v místech, kam není za normálních podmínek vidět. Zobrazení první či druhé kamery lze přepínat buď pomocí tlačítka, anebo probíhá automaticky. Tak má řidič své nářadí stále pod dohledem, stejně jako například prostor za traktorem.

Důležité funkce nového terminálu Claas Cemis 700, jako jsou Aux-O a Aux-N či UT1 a UT2 i ISO 11783, mají hotovou certifikaci sdružení Agricultural Industry Electronics Foundation (AEF). V menu pro nastavení terminálu si uživatel může nastavit také jazyk či světlost obrazovky, ale také úroveň hlasitosti integrovaného reproduktoru pro zvukové výstražné signály.

Zcela nový terminál Cemis 700 bude firma Claas distribuovat od října tohoto roku. A to nejprve pro své žací trojkombinace Disco, svinovací lisy s pevnou komorou Rollant 540, lisy na hranolové balíky Quadrant a senážní návěsy Cargos – vždy jako výbavu na přání.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *