Nový samojízdný aplikátor pro náš trh

Také ten letošní Den Zemědělce v Kameni byl v mnoha směrech unikátní. Nejenom tím, že umožnil setkání lidí se shodnými zájmy po vynucené covidové pauze. Také se v Kameni vůbec poprvé v ČR představil samojízdný aplikátor Hydro Trike firmy Vervaet.

Vervaet je výrobce z Nizozemska, specializovaný na aplikační techniku. Jedná se o rodinnou firmu, která začala fungovat v roce 1974 výrobou samojízdných strojů. V současné době tato společnost zaměstnává více než 180 pracovníků. Při výrobě strojů jsou využívány spolehlivé komponenty od prověřených dodavatelů. Například motor o výkonu 530 k pochází od výrobce DAF, čerpadlo s odstředivými písty pak od německé firmy Vogelsang.

Hydro Trike má Vervaet v sortimentu od počátku devadesátých let minulého století. Je to stroj, vyvíjený od základu jako speciál pro aplikaci kejdy a digestátu s maximální výkonností, jednoduchostí ovládání a uživatelským komfortem. Také prokluz kol si stroj umí hlídat sám díky funkci Automatic Traction Control: řidič si nastaví maximální úroveň prokluzu pro zadní a přední kola a při jejím překročení hydrostatický pohon pojezdu reguluje tok oleje do hydromotorů. Dále si na dotykovém terminálu může nastavit i požadovaný tlak vzduchu v pneumatikách. Kejda je při práci v trvalém oběhu a při spuštění aplikace je ihned k dispozici. V klínech polí je možné automatické vypínání sekcí aplikátoru.

Obsluha si také může nastavit, že hodlá udržovat při práci konstantní otáčky motoru anebo konstantní pojezdovou rychlost a otáčky motoru jsou adaptovány automaticky. Všechna data o práci stroje jsou k dispozici na portálu my vervaet.nl, lze je vidět i na inteligentním mobilním telefonu či do stroje bezdrátově posílat předpisové mapy pro lokálně variabilní aplikaci.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2021.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *