Nový silák na silážní žlaby

Nejmladší skupinou strojů v sortimentu firmy Claas jsou kolové nakladače Torion. I tak v tomto segmentu nadále probíhá vývoj. Nové modely a zajímavé úpravy představila firma Claas v průběhu Tiskové konference, přenášené zástupcům odborných periodik digitální formou.

Na druhém místě, hned za úplně novými sklízecími mlátičkami Claas Trion, přišla v průběhu konference řada na kolové nakladače. Před diváky přijely dva modely v tradiční kombinaci osivově zelené a bílé barvy a kamera zaostřila na kapotu motoru prvního z nich. Na tomto menším modelu bylo patrné označení Torion 1511 P, poukazující na to, že jde o nový model ve střední výkonové třídě nakladačů. Tato kategorie doposud zahrnovala tři modely.

P pochází od slova Power, čili výkon, který tento nakladač může poskytovat díky vhodně zvolené souhře motoru a systému pojezdu. Motor má vyšší výkon, jenž je na kola přenášen prostřednictvím výkonnějších čerpadel hydropojezdu. Nakladač se tak pyšní lepší jízdní dynamikou a obzvláště dobře se uplatní při rozhrnování řezanky na silážním žlabu či při sklizni hranolových balíků.

Motor Deere Power Systems se zdvihovým objemem 6,8 l je u nového kolového nakladače Torion 1511 P naladěn na výkon 168 kW/228 k, což je o 40 koňských sil více než u dosavadního modelu Claas Torion 1511. Maximální točivý moment 900 Nm při 1600 ot/min slouží pro dostatečnou výkonovou rezervu při práci na silážních žlabech s příkrým stoupáním. Funkce Dynamic Cooling pomáhá, stejně jako u mlátiček, zvyšovat efektivitu práce motoru tím, že řídí výkon ventilátoru dle skutečné potřeby chlazení (spektrum otáček činí od 100 do 1050 ot/min).

Více informací v týdeníku Zemědělec.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *