Nový systém pro ovládání postřikovačů

Na mezinárodním veletrhu SIMA 2019 byla velká pozornost věnovaná systémům precizního zemědělství. Mezi vystavovateli nechyběla ani firma Müller Elektronik. Společně s výrobcem Trimble Ag Division Müller Elektronik vystavovala na ploše celkem 320 čtverečných metrů a představila jak stávající, tak i nejnovější produkty z oblasti precizního zemědělství.

Mezi nimi má zvláštní význam nový kontroler pro ovládání viničních a sadových postřikovačů Midi. Představuje ideální řešení pro dodatečnou instalaci na stroje, které jsou již v provozu, a zároveň vhodný vstupní software pro uživatele, který chce se systémy precizního zemědělství začít.

Ve standardním provedení počítač přebírá plně automatickou regulaci, ale také vypínání a zapínání až devíti dílčích záběrů. Ale v případě zájmu umí systém MIDI převzít také kontrolu náklonu aplikačních ramen pro udržování konstantní výšky ramen nad terénem nebo porostem (systém Distance-Control), hladiny postřikové jíchy v nádrži (systém Tank-Control), stejně jako ovládání řízené nápravy (systém Trail-Control). Tyto funkce dovolují snížení nákladů na aplikaci, ale zároveň i vyšší kvalitu prováděné práce, kterou lze vykonávat po delší dobu (i za tmy či při zhoršené viditelnosti).

To, že Midi funguje na základě sběrnice ISOBUS, dovoluje ovládání tohoto systému s terminály od nejrůznějších výrobců, pokud odpovídají ISOBUS normě ISO 11783. Systém je díky své integraci a šířce možné výbavy uživatelsky přívětivý.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č.5/2019.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *