Nový univerzální radličkový kypřič

Podmítka v moderní agrotechnice nabývá na významu. Zachovává strukturu půdy a vlhkost, omezuje erozi a dovoluje případný výsev meziplodin. Pro univerzální využití při podmítce či hlubším zpracování půdy má firma Kverneland ve svém sortimentu nový radličkový kypřič Enduro / Enduro Pro.

Enduro půdu nakypří, rozdrobí, urovnává, zpětně utuží a to vše jedním přejezdem, čímž snižuje vynaložené náklady, ztrátu vlhkosti a podporuje vzcházení rostlin. Kypřiče Enduro a Enduro Pro mají radličky uspořádané symetricky ve třech řadách a vyrábí se jako nesené s pracovním záběrem tří až pěti metrů.  Kombinace slupic s roztečí 270/285 mm a výškou pod rámem 870 mm zaručuje kvalitní zpracování půdy a zapravení posklizňových zbytků bez rizika ucpání. U modelu Enduro Pro je maximální možná pracovní hloubka 35 cm a u modelu Enduro 30 cm.

Nové radličkové kypřiče jsou vybavené slupicemi auto-reset Triflex s přítlakem 700 kg. Slupice Triflex s úzkou konstrukcí a speciálním tvarem snižuje energetickou náročnost zpracování půdy a zároveň zajišťuje hladké vniknutí i do silně zhutnělé či vyschlé půdy.

Je výbornou volbou pro podrývání nebo zkypření těžších půd včetně půdních podmínek s výskytem kamenů. K dispozici je široký výběr šroubovaného ostří (tepelně zpracovaného nebo karbidového). Další variantou jsou narážecí radličky Knock-on v různých pracovních šířkách, které se rychle vymění dle požadované pracovní hloubky.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *