Oblíbená řada traktorů se rozšiřuje

Společnost ZETOR TRACTORS a. s. rozšířila od února letošního roku modelovou řadu traktorů Major. Ohlášenými novinkami jsou Major 60 o výkonu 61 k a Major 80 o výkonu 75 koní. Zetor tak reaguje na popularitu oblíbené modelové řady mezi zákazníky a nabízí možnost většího výběru. Nové produkty zároveň rozšířují portfolio značky Zetor z hlediska výkonu.

V roce 2013 byla zahájena sériová výroba traktorů Major a zájem zákazníků o tento model předčil očekávání. Již v úvodním roce bylo vyrobeno o 400 kusů více, než byl původní odhad při zahájení výroby. Rok 2014 potvrdil úspěch modelové řady, která se mezi zákazníky těší stále veliké oblibě. Na slovenském a českém trhu se model Major stal v letech 2013 a 2014 nejprodávanějším traktorem.

Nové produkty oblíbené modelové řady Major v sobě zachovávají prvky, se kterými byli zákazníci nejvíce spokojeni. Jde o spolehlivé traktory, nenáročné na údržbu, s dlouhou životností. „Traktory Major nabízejí prostornou kabinu s nízkou hladinou hluku, minimální rychlost již od 1,4 kilometru za hodinu při jmenovitých otáčkách, nízkou spotřebu paliva a výkonné čerpadlo hydrauliky. Věříme, že díky všem těmto aspektům a vynikajícímu poměru ceny a výkonu se bude řada traktorů Major i nadále těšit oblibě zákazníků,“ uvedl Adam Žert, ředitel úseku prodeje a marketingu. Nové traktory zároveň rozšiřují portfolio značky Zetor z hlediska výkonu, v nabídce jsou tři modelové řady s produkty o výkonech v rozmezí 60 až 150 koní.

Nové modely Major 60 a Major 80 jsou vybaveny vznětovým čtyřdobým motorem s přímým vstřikováním paliva systémem common rail, přeplňovaným turbodmychadlem a DOC katalyzátorem. Využívají čtyřválcový motor TCD 2.9 L4 od společnosti Deutz AG, který splňuje požadavky emisní normy Stage IIIB. Převodovka má 12 rychlostí vpřed a stejný počet vzad, maximální rychlost traktorů je 30 km/h. Traktory Major jsou vybaveny mokrými diskovými brzdami s mechanickým ovládáním. Vnitřní hydraulika je osazena mechanickou regulací, zvedací síla je 2400 kg. Vnější hydraulika má dva okruhy a čerpadlo oleje o výkonu 50 l/min. Traktory jsou nabízeny s přední hnanou nápravou.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *