Oblíbené secí stroje nyní v záběru devíti metrů

Společnost BEDNAR je ryze český výrobce zemědělské techniky se silnými sklony k inovacím. Potvrdila to i expozice strojů BEDNAR na Dni Zemědělce 2021 v Kameni. Uprostřed se v plné kráse vyjímala novinka, pneumatický secí stroj Omega OO 9000 F.

Znalcům žluté závěsné techniky bylo hned zřejmé, že se jedná o stroj s přihnojováním. Poukazovala na to dělená konstrukce zásobníku v poměru 1 ku 2. Stroj byl vybaven čelním pneumatikovým pěchem, který se stará o prvotní likvidaci hrud a udržování pracovní hloubky sekce talířů na nastavené úrovni za všech podmínek. Místo pěchu může být vpředu umístěna také hydraulicky ovládaná smyková lišta. Za ním pak následují dvě řady talířů, uspořádané do tvaru písmene X. Díky tomuto uspořádání jede i široký secí stroj rovně za traktorem, nevybočuje do stran. Prezentovaný secí stroj byl osazen A talíři, které díky svému agresivnímu působení snadno vniknou do půdy i za obtížných podmínek.

Od talířů nakypřenou půdu následně urovnává a zpětně utužuje packer. Ten je tvořen koly v offsetovém uložení, která tak před sebou nemohou tlačit val půdy a zvyšovat tahový odpor. Mezi tímto pěchem a sekcí talířů byly usazeny botky pro ukládání minerálního hnojiva do půdy.

Secí stroj Omega OO 9000 F je koncipován tak, že umožňuje jednoduché provedení výsevní zkoušky i snadné vyprázdnění zbytkových množství osiva i hnojiva. Může zakládat porosty nejen v technologii bezorebné, ale i klasické, tedy po orbě. Na Dni Zemědělce 2021 v Kameni se představil v aktivní ukázce společně s traktorem John Deere 8410 RX. Novinkou na tomto secím stroji je jeho pracovní záběr devíti metrů.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2021.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *