Oblíbený sklízeč má nástupce

Tažené jedno- a dvouřádkové sklízeče německé firmy Grimme jsou u pěstitelů brambor v ČR velice populární. Rozhodně to platí o stroji Grimme SE 150-60. Na Dni Zemědělce 2021 v Kameni představila společnost U+M Servis s. r. o. sklízeč Grimme EVO 280, což je nástupce tohoto oblíbeného modelu.

Stroj se pyšní nejenom moderním designem, ale také mnoha užitečnými inovacemi a změnami. Nabírání je větší a tunel nad prosévacími pásy má vyšší průchodnost. Zlepšila se také přesnost navádění na řádek. Grimme přistoupil i ke změnám u naťového dopravníku – ten je u modelu EVO 280 vybaven velkou plochou rozdružovadel. Díky tomu dokáže s velkou účinností vyčistit jak konzumní, tak i škrobárenské brambory. Aby bylo možné plynule regulovat rychlost prosévacích pásů, vybavil je výrobce novým systémem mechanického pohonu Vario Drive.

Sklízeč je vybaven rovným přebíracím stolem pro pohodlnou práci. Zásobník pojme 8000 kilogramů hlíz. V praxi oceňovaným prvkem je patent na nonstop zásobník: pokud se do odvozního prostředku nevejdou všechny hlízy ze zásobníku, lze vyprazdňovací dopravník reverzovat, zásobník sklopit a pokračovat ve sklizni. Grimme se také zabývá ve značné míře elektronickými systémy. Systém kamer Smart View přenáší obraz do kabiny a řidič si také může udělat výřez na jedno konkrétní místo. Na základě toho pak změní nastavení rozdružovadel.

Grimme EVO 280 je novinkou roku 2020, která důstojně navazuje na svého slavného předchůdce. Prodejnost stroje je i v ČR vysoká.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č.11/2021.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *