Obr na čtyřech velkých kolech

Formou zajímavého Horsch Roadshow prezentoval německý výrobce novinky, které má připraveny pro nadcházející sezónu. Patřil k nim i největší postřikovač Leeb – alespoň z oblasti tažených strojů. Leeb 12 TD přijel na svých čtyřech velkých pneumatikách tažený traktorem John Deere 8370R AutoPowr.

Fascinoval nejen svými celkovými rozměry, ale také hydraulickým podvozkem s řízením všech kol. Řízení využívá u firmy Horsch tradičně na postřikovači umístěného gyroskopu a funguje tak, že velký postřikovač s nádrží o objemu 12 000 l (tj. dvakrát více, než má samojízdný Leeb PT 6.300) suverénně sleduje stopu traktoru a nepoškozuje rostliny okolního porostu. Podvozek s tandemovou nápravou přichází s konceptem inteligentního rozložení zatížení oje.

Ani postřiková ramena nebyla žádným drobečkem – měla záběr 36 m s možným sklopením na záběr 24 m. Byla osazena tryskami v provedení 2+2, na přání je možný ale i nový pulzní systém. Postřiková ramena mají původ v samojízdných postřikovačích Leeb 6.300 a 8.300 PT. Jejich možný pracovní záběr činí až 42 m.

Nový tažený postřikovač je zajímavý například pro velké zemědělské podniky, dále pro farmy s dlouhými přejezdovými vzdálenostmi, anebo pro zemědělce, kteří pěstují plodiny, vyžadující velké dávky postřikové jíchy. Podobně, jako na trhu úspěšné tažené postřikovače Leeb, se i nové modely TD nechají osadit širokou výbavou na přání.  Například varianta CCS Pro disponuje moderní elektronikou na straně sání a výtlaku, a mezitím se v oblasti techniky pro ochranu rostlin etablovala jako vysoký standard kvality.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2021.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *