Ocenění i nové trendy v technice

Tak jako jiné roky i letos komise organizace DLG udělila v rámci mezinárodní výstavy Agritechnica ocenění nejzajímavějším exponátům ve formě medailí. Letos bylo rozděleno 39 stříbrných medailí a jediná zlatá. Přihlášeno přitom bylo 291 inovací a nových produktů od 148 přihlašovatelů z 24 zemí. Letošní velkou novinkou je oddělená soutěž Systems and Components Trophy 2019. Hodnotitelská komise je složena z vývojových inženýrů konstruktérů z vystavujících společností a nová soutěž probíhá ve dvou krocích. V prvním kroku komise vybere dvacet nominovaných řešení, ze kterých jsou později v online volbě vybráni vítězové.

Inovace v zemědělské technice
Jaké největší trendy hýbou světem zemědělské techniky? Co se traktorů týká je to bezesporu nová legislativa okolo emisních norem. V roce 2020 vstupuje v platnost povinnost všechny nově vyrobené traktory ve výkonové třídě od 56 do 136 kW vybavit systémy pro splnění emisní normy Stage V. Kromě nových motorů budou výrobci traktorů prezentovat i nová řešení v převodovkách, v odpružení a komfortu a velká část novinek je samozřejmě ze světa digitalizace. Na segment postřikovačů a aplikační techniky je vyvíjen stále větší tlak na přesnější aplikaci v závislosti na ochraně životního prostředí. Inovací je proto v tomto segmentu mnoho a většinou se týkají začleňování senzorů, vylepšení aplikačních map, nových technologií trysek a objevují se i inteligentní systémy ochrany rostlin. Obecně lze říci, že roste velikost postřikovačů a nejsou již výjimkou stroje se zásobníkem o kapacitě 10 000 l. Spolu s tím roste i vývoj systémů sloužících ke snížení dopadu na utužení půdy.
Také novinek v oblasti strojů na zpracování půdy bude k vidění mnoho. Technologie zpracování půdy totiž hraje klíčovou roli pro zakládání porostů i jejich růstu. Důležitým aspektem je ochrana půdy. Prosazují se proto technologie půdoochranné, jako je například strip-till, a na významu opět nabývá orba a pluhy.
Vývojový trend secích strojů zahrnuje stále více elektroniky. Secí stroje se stávají sofistikovanějšími a přibývá jim i dalších povinností, jako je například aplikace hnojiva v rámci jednoho přejezdu.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *