Ocenění v tradiční soutěži rozdělena

Aktuální koronavirová pandemie neumožňuje setkávání lidí ve velkém, takže se nemohou konat velké světové veletrhy techniky. Nicméně i tak ale mohou proběhnout soutěže, které se k nim tradičně vážou. Platí to i o soutěži SIMA Innovations Award, jež byla organizátory veletrhu SIMA v loňském roce opět odstartována. Ke čtyřem hlavním kategoriím soutěže SIMA Innovations Award 2021 přibyla ještě tři nová speciální ocenění.

Hned dvě medaile si za svou vysokou míru inovativnosti odnesl výrobce New Holland Agriculture. V kategorii „Od sklizně po uskladnění“ byl stříbrnou medailí oceněn systém analýzy zrna NutriSenseTM. Je to jen další řešení přispívající k tomu, aby pěstitel měl co nejvíce informací a dat o svém hospodaření a mohl svou produkci tak lépe prodat.

Integrace NIR senzoru (blízce infračervený senzor) dovoluje provádět analýzu, záznam a mapování složení plodin v průběhu sklizně. Systém je založen na měření úrovně absorpce elektromagnetického záření v NIR senzoru. Farmář tak má přesné informace z každého pole či každé fůry, jako například obsah bílkovin či tuku v zrnu. Na základě znalosti těchto parametrů získává přesnější představu o hodnotě produkce při realizaci či o nutriční hodnotě pro výživu hospodářských zvířat. S pomocí systému NutriSense také mohou farmáři rozšířit své povědomí o úrodnosti jednotlivých pozemků. Dnes je také nemožné získat informace o tom, kolik dusíku rostliny vstřebaly. Při mapování obsahu bílkovin v zrnu mohou zemědělci vědět úroveň exportu dusíku do rostlin a pole toho pak řídit hnojení v následujícím období.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 6/2021.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *