Od cukrové řepy k bramborám

V závěru minulého roku představil známý bavorský výrobce samojízdných sklízečů cukrové řepy ROPA jednořádkové a dvojřádkové tažené sklízeče brambor Keiler. Sériová výroba těchto strojů s plně hydraulickým pohonem a s mnoha dalšími neotřelými technickými inovacemi bude zahájena letos na podzim. Pěstitelé brambor u nich určitě ocení i nově vyvinutý řídicí systém, který poskytuje vysoký uživatelský komfort, umožňuje velké denní výkony a šetrný přístup ke sklízeným hlízám.

Třešničkou na dortu je plně automatická regulace otáček všech čisticích zařízení bez ohledu na rychlost jízdy traktoru a otáčky vývodového hřídele. Pokud jeho otáčky neklesnou pod 650 ot/min, jsou rychlost pohonu a otáčky všech čisticích jednotek v porovnání s běžným klasickým pohonem stále konstantní. Z toho vyplývá ještě jedna výhoda: aniž by se narušila správná činnost sklízeče, mohou se otáčky traktoru během sklizně výrazně snížit, což vede k velké úspoře paliva až několika litrů za hodinu.

Sklízeč brambor Keiler II je určen pro velké zemědělské podniky a podniky služeb, které požadují při sklizni brambor značný výkon, navíc splňuje základní požadavky na ochranu půdy, stabilitu při sklizni a bezpečnost pracovníků u přebíracího stolu. Menší tažený jednořádkový sklízeč brambor Keiler I byl speciálně navržen pro zemědělce se zvýšenými nároky na kvalitu konzumních brambor, popřípadě cibule, neboť se vyznačuje důkladným, přitom velmi jemným čištěním a vynikající separací natě a příměsí. O obou tažených sklízečích brambor Ropa naleznete podrobné informace v Zemědělci č. 6.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *