Ohlédnutí za firemním dnem Farmet

Na firemním dnu společnosti Farmet a. s. se představily mimo jiné dva talířové podmítače. Prvním byl model Softer 6 PS a k vidění byl také Diskomat 6. Oba stroje měli pracovní záběr 6 m a jejich pracovními orgány byly talíře. Společné mají také všestranné využití, i když každý přece jen nabízí něco jiného.

Pozornost diváků upoutal talířový podmítač Softer 6 PS s pracovním záběrem 6 m, který je vhodný zejména pro mělkou podmítku v hloubce od 3,5 do 12 cm. Nabízí intenzivní zamíchání půdy s rostlinnými zbytky, ale zvládne i kvalitní předseťovou přípravu po orbě nebo podmítce. Mezi jeho hlavní výhody patří jednoduchá konstrukce, odolnost a spolehlivost, kompaktnost a všestrannost. Pracovními orgány jsou dvě řady talířů o průměru 510 mm nebo 560 mm. Díky jejich optimálnímu úhlu i dostatečnému přítlaku proniká Softer snadno i do těžkých a přeschlých půd. Po talířové sekci ukončuje práci volitelný válec. Jeho úkolem je rozdrtit hroudy a urovnat povrch.    

Dalším talířovým podmítačem představeným na pozemcích ZD Sloupnice byl Diskomat, který je zachycen na videu. Oproti Softeru disponuje tento stroj talíři o průměru 620 mm a dokáže zpracovat půdu do hloubky 5–18 cm. Talíře jsou uložené ve dvou řadách a bezúdržbově jištěny pružinou. Větší průměr talířů, vysoká světlá výška rámu, stejně jako unikátní pojetí celkové konstrukce předurčuje Diskomat pro práci na pozemcích, kde zůstalo hodně posklizňových zbytků. Předností koncepce Diskomatu je i velmi dobrý urovnávací efekt, díky kterému stroj dokáže intenzivně připravit také seťové lůžko s optimálním zpětným utužením.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *