Online analýza píce na řezačce

Na Dnu Zemědělce v Kameni 2021 organizovala společnost STROM Praha originální Živou show Zemědělství 4.0. Dalším zajímavým produktem z oblasti precizního zemědělství John Deere byl senzor Harvest Lab. O jeho prezentaci se postaral Marek Fikejs.

Poprvé se na sklízecích řezačkách John Deere tento systém objevil v roce 2007. O šest let později si jej začali kupovat zákazníci k řezačkám řady 8000i a v roce 2018 pak u největší řady 9000i. Přítomnost systému na stroji umožňuje automaticky měnit délku řezanky na základě online měření obsahu sušiny v píci (nejen u kukuřice, ale i u travní píce). Sklízecí řezačky John Deere mohou být již výroby vybaveny nádrží na konzervant a systémem pro jeho dávkování; spolu se senzorem Harvest Lab pak je možné regulovat dávkování konzervantu na základě obsahu sušiny.

Unikátní výbavou na přání u řezaček John Deere je i adaptér StalkBuster. Jedná se o rotory, integrované přímo v adaptéru tak, aby bylo zajištěno drcení stonků kukuřice v celém záběru adaptéru. Zvýšení energetické náročnosti přitom není nijak razantní – u adaptéru se záběrem šesti metrů si StalkBuster řekne o 40 koňských sil navíc.

Vývoj ale pokračuje dál. Svůj systém MachineSync již John Deere delší dobu nabízí pro mlátičky, kde umožňuje v reálném čase synchronizovat činnost mlátičky a traktoru s návěsem při překládání zrna. A nyní jej adaptoval i pro své řezačky. Systém MachineSync pro řezačky řady 8000i a 9000i je novinkou. Řezačka se s traktorem John Deere propojí přes vlastní malou wi-fi síť a převezme jeho řízení, takže řidič traktoru se nemusí vůbec dotknout volantu.

Více informací v týdeníku Zemědělec.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *