OPaLL Agri nabídl pohled do budoucnosti sortimentu

Na pozemcích společnosti Agros Vyškov-Dědice a. s. se v půlce září konal polní den společností OPaLL Agri a Gordex. Traktory Massey Ferguson a závěsná technika OPaLL Agri k sobě pěkně ladily a předváděly pěknou práci. K vidění bylo široké portfolio traktorů Massey Ferguson i strojů na zpracování půdy z výroby OPaLL Agri.

Kromě stálic sortimentu se v aktivních ukázkách předvedly i stroje, které jsou zatím v prototypové nebo předsériové verzi, a některé z nich si tak odbyly svou předpremiéru před početný publikem. Sopuravy se nejdříve představily v komentované ukázce a později vjely do pole, aby předvedly aktivně, co umí. Návštěvníci mohli spatřit celkem deset souprav.

Ukázaly se i prototypy

Společnost OPaLL Agri nechala v rámci předvádění nakouknout odbornou veřejnost i pod pokličku vlastního vývoje nových strojů. K vidění byl prototyp pluhu s označením Apollo s variosystémem. Pluh nabídne spoustu novinek, jež sledují trend zavádění automatizace do zemědělské techniky. Apollo je v současné době v prototypovém testování a do sériové výroby by se mohl dostat příští rok.
Kromě pluhu Apollo si odbyl svou předpremiéru i polonesený talířový podmítač Pegas II, který bude oficiálně představen až na výstavě Agritechnica v Hannoveru. Pegas II 6 SM vychází z nesených kolegů, má jednoduchou, pěknou konstrukci a dokáže pracovat v hloubce 4-12 cm. Stroj má dvě řady pracovních talířů o průměru 520 mm, za kterými je zařazena náprava a následuje válec. Výhodou této konstrukce je fakt, že náprava stroj vzadu dotěžuje a nedochází k rozhoupání.
Dalším prototypem byl polonesený radličkový kypřič Triton III 5 SM. I jeho náprava je situovaná před válec, což přináší stabilitu stroje. K tomu dopomáhají i přední kopírovací kola. Pracovní hloubka se nastavuje jednak na zadním válci, jednak na předních kopírovacích kolech a může být maximálně až 28 cm.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *