Opravdu rychlá zemědělská pneumatika

Společnost ATG (Alliance Tire Group) je jednou z předních výrobců pneumatik pro mimosilniční vozidla a stroje a před třemi roky se stala členem skupiny Yokohama Rubber Company. Na trhu je zastoupena třemi značkami. Pneumatiky Alliance jsou primárně určené do zemědělství, pneumatiky Galaxy jsou ideální pro stavební a manipulační stroje a značky Primex nabízí portfolio pneumatik pro lesnictví.

Na výstavě Agritechnica v Hannoveru slavila společnost velký úspěch, neboť jejich exponát, pneumatika Alliance 398 MPT získala stříbrnou medaili. Nebyla ale jedinou představenou novinkou. Pro segment traktorů byly prezentovány pneumatiky řady VF sv nových velikostech a první flotační pneumatika pro lesní stroje Forestar 344 Elit.

Alliance 398 MPT

Alliance 398 MPT je první zemědělskou pneumatiku na světě, která může být na silnici použita v rychlosti až 100 km/h. Navržena byla speciálně pro zemědělská nákladní vozidla. V terénu proto ctí vlastnosti zemědělských pneumatik a na silnici jsou pneumatikami silničními s možností vyvinout vysokou rychlost a zajistit přitom bezpečnou a plynulou jízdu.

Modernizovaná řada Alliance VF

Alliance na výstavě Agritechnica představila svou modernizovanou řadu pneumatik VF se známou technologií Agriflex +. Na stánku byla k vidění celá řada pneumatik například Alliance 372 VF (710 / 60R30), která je určená pro traktory dále Alliance 389 VF (800 / 60R32) vhodná pro závěsné stroje a nebo Alliance 354 VF (380 / 90R54) k využití na pro aplikace u širokořádkových plodin. Všechny tyto pneumatiky byly zastoupeny ve zcela nových velikostech

Lesní nízkotlaká pneumatika

Pneumatika Forestar 344 ELIT je první nízkotlaká lesní pneumatika na světě, která pracuje při polovičním tlaku vzduchu ve srovnání se standardními pneumatikami. ELIT je zkratka pro Engineered Low Inflation Tire, revoluční technologii, která umožňuje pneumatice nést stejné zatížení, i když je nahuštěna jen na 2,5 baru. Standardní pneumatiky pro lesní techniku pracují přitom s husticím tlakem 4,5 až 5 baru.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *