Optimalizace u sklizňových adaptérů

Firma Claas vyrábí již mnoho let žací adaptéry Vario. Pro své sklízecí mlátičky je má k dispozici v záběrech 5,0 až 13,8 m. Tři největší provedení v záběrech 10,80 až 13,80 m nyní v rámci dalšího vývoje obdrží nové prvky výbavy na přání a došlo také k optimalizaci některých komponent.

Od modelového roku 2022 tak budou pro modely Vario 1080, Vario 1230 a Vario 1380 k dispozici nové aktivní boční děliče. Vyznačují se mechanickými pohony s integrovanou spojkou proti přetížení a o padesát procent zvýšenou řeznou silou. Díky tomu je možné s mlátičkou bez obav a plynule projíždět i skrze okraje pozemků či místa se silným zaplevelením. Nové aktivní boční děliče je možné připojit k adaptéru na každé straně v průběhu několika sekund – díky promyšlené konstrukci bez použití nářadí. A manipulaci usnadňuje i o třetinu snížená hmotnost děličů.

Ke svým adaptérům Vario nabízí firma Claas také děliče stébel – ve třech různých provedeních, resp. délkách. Díky novému způsobu uchycení je i montáž, resp. demontáž děličů stébel pro sklizeň obilovin zjednodušena.

Další zvýšení komfortu při sklizni přináší zajímavá inovace – možnost horizontálního posuvu šnekového dopravníku adaptéru Vario povely na terminálu Cebis. Tedy pouhým dotykem prstu může obsluha reagovat na sklizňové podmínky. Dělený šnekový dopravník může být prostřednictvím svého středového uložení hydraulicky zdvižen až o 25 mm či spuštěn o 10 mm. Ovládací jednotka pro přestavení polohy šnekového dopravníku přímo na adaptéru kromě toho prošla optimalizací. Obsluha si tam může aktivovat či deaktivovat požadované světlomety na mlátičce pro osvícení adaptéru při jeho montáži či demontáži v nočních hodinách, ale nejen to: pomocí otočného ovladače je možné také aktivovat polohu šnekového dopravníku pro čištění či transport.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *