Nové označování pluhů tradiční značky

S nástupem nesených pluhů Kverneland nové generace souvisí i změna v pojmenovávání těchto strojů. Pro všechny nové pluhy, které budou následovat po uvedení řady Kverneland 2500 i-Plough, již bude používán nový systém označování. Ten využívá jednoduchého principu: čím je číslo v názvu vyšší, tím je k agregaci s pluhem zapotřebí větší a výkonnější tažný prostředek. Pro snadné přizpůsobení tahového odporu výkonu motoru, který má traktor k dispozici, jsou tři nové nesené pluhy vybaveny systémem Kverneland Variomat.

Tento systém plynulé změny pracovního záběru všech těles má zásluhu nejen na pěkném výsledku orby. Zároveň šetří i čas, palivo a náklady na orbu. Potřebná změna se provádí mechanicky anebo hydraulicky. V závislosti na typu pluhu lze přestavovat pracovní záběr na těleso v rozsahu od 30 do 55 cm. Aby i po provedené změně šířky záběru byl vždy dodržen optimální průběh tahové linie mezi pluhem a traktorem (tedy středem jeho zadní nápravy), o to se stará systém AutoLine. Novému nastavení pracovní šířky se přizpůsobí jak nastavení záběru prvního orebního tělesa, tak i průběh tahové linie – plně automaticky.

Také systém Variomat je bezúdržbový – díky propracovanému pohyblivému spojení držáků slupic s hlavním rámem, které nepodléhá opotřebení.

„Kverneland 2300 S Variomat a 3300 S Variomat jsou nové otočné pluhy pro střední a těžké půdy,“ řekl v průběhu tiskových dnů Per Arne Salvesen, produktový manažer pro pluhy Kverneland. Pluh Kverneland 2300 může být vyroben se třemi až pěti orebními tělesy a agregován s traktory o výkonu až 240 k; model 3300 pak může disponovat čtyřmi až šesti orebními tělesy a hodí se pro traktory o výkonu až 330 k.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *