Oranžová barva předběhla červenou

Společnost AGROCENTRUM ZS má ve svém portfoliu dvě dominantní značky závěsné techniky, a to červenou Kverneland a oranžovou Kuhn. I když je norská značka ve Stránecké Zhoři doma dvakrát tak dlouho než francouzská, v letošním roce byla úspěšnější ta oranžová.

Velice kvalitní a technicky vyspělé stroje obou značek si nekonkurují, a to ani přímo v zemědělských podnicích. Je zcela běžné, že na jednom pozemku pracují žací lišty Kverneland a shrnovače či lisy Kuhn. Zemědělci přemýšlejí, na patrioty jedné značky už si nehrají. Zvažují technické parametry a užitnou hodnotu jednotlivých modelů s ohledem na vlastní výrobní podmínky. Při nákupu nové techniky hrají důležitou roli i historické zkušenosti s tou kterou značkou.

U značky Kuhn preferují zemědělci stroje na sklizeň pícnin, velká poptávka je především po lisech na válcové balíky s pevnou i variabilní komorou, každý rok jich společnost AGROCENTRUM ZS dodá více než deset. V poslední době roste také zájem o pásové shrnovače Merge Maxx 950, které v okolních kamenitých podmínkách s velkým zastoupením pícnin na orné půdě umí shrnout píci s minimálním podílem nečistot. Hitem letošní sezóny byly také secí stroje Kuhn Espro. Od samého začátku má společnost AGROCENTRUM ZS ve své nabídce techniku Kverneland. Jde o moderní stroje na zpracování půdy, setí, aplikaci pesticidů i hnojiv a sklizeň pícnin včetně krmení. V tamním regionu mají dlouhou tradici především pluhy, kypřiče a přesné secí stroje, ale i postřikovače a rozmetadla minerálních hnojiv, v nichž je tato firma skutečným lídrem.*

Více naleznete v Zemědělci č. 49.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *