Orební tělesa pro široké pneumatiky

Společnost Kverneland Group vyvinula orební těleso č. 38, jehož základem je tvar úspěšného tělesa č. 28 speciálně vytvořený pro traktory se širokými pneumatikami. Nové orební těleso umožňuje kvalitní hlubokou orbu i s traktory, které mají pneumatiky široké do 710 mm. Vlastní odhrnovačka a výměnný trojúhelník přední části tělesa jsou viditelně vyšší než u tělesa č. 28, což právě umožňuje hlubší orbu.

Hloubka orby 35 cm již byla dosažitelná s orebním tělesem č. 9, oproti němu vytváří těleso č. 38 širokou čistou brázdu ideální pro široké pneumatiky. V neposlední řadě umožňuje nové orební těleso stejně kvalitní mělkou orbu jako těleso č. 28.

Robustní, ale relativně lehké pluhy Kverneland mají velmi dobrou pověst, pokud jde o nízké provozní náklady, neboť specifický tvar orebních těles vyžaduje velmi malou potřebu tažné síly. Nízký tahový odpor, malé opotřebení výměnných pracovních částí a nízká spotřeba pohonných hmot vedou k nižším provozním nákladům a tím k vyšší efektivitě. Studie provedena Univerzitou Aplikovaných věd v Cologne ukazuje, že pluhy Kverneland potřebují o 19 až 28 % méně pohonných hmot než konkurenční stroje. A tyto předpoklady má i nové orební těleso č. 38.*

O novém orebním tělese si můžete více přečíst v Zemědělci 1-2.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *