Ornice letos v Bečvárech nevoněla

Vytrvalý déšť během letošního Dne Kvernelandu nepustil k praktické ukázce ani techniku na zpracování půdy, a tak letos ornice v Bečvárech nevoněla. Stroje postupně předjížděly do arény, kde je představil divákům ukrytým v nedalekých stanech produktový manažer společnosti Kverneland Group Czech Antonín Krátký, DiS. Šlo o dva pluhy a tři kypřiče, další techniku včetně stroje Kultistrip k pásovému zpracování půdy si mohli návštěvníci prohlédnout samostatně.

Jako první předjely do arény pluhy. Zemědělci mohou vybírat ze tři sta různých typů a modifikací pluhů Kverneland: se dvěma až dvanácti radlicemi, nesené, polonesené, s nápravou, s různě umístěným kolem, s krokovou či plynulou změnou záběru radlic, odlišně jištěné. Ke všem pluhům lze zvolit odhrnovací desky číslo 28, které jsou vhodné k traktorům se širokými pneumatikami pro orbu do hloubky až 30 cm. Pluhy s těmito radlicemi mají malý tahový odpor, dobře drobí ornici a zaklápějí organické zbytky. Všechny odhrnovací desky se vyrábějí z ocele s měkkým jádrem a diamantově tvrdým povrchem.
S traktorem Case IH Maxxum 150 zahájil „teoretickou přípravu“ nesený čtyřradličný pluh Kverneland 150 S Variomat s hydraulickou změnou záběru určený za traktory o výkonu do 150 koní. Stejný pluh s krokovou změnou záběru agregovaný s traktorem Kubota MGX 135 stál v brázdě, a kdo měl zájem, mohl si prohlédnout naorávku z předešlého dne. Podle Antonína Krátkého jde společně s pětiradličným typem o nejprodávanější specifikaci pluhu Kverneland v České republice.*
Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 27.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *