Osamělý traktor, který už se těší na setkání

Společnost Kubota před rokem představila zcela novou řadu traktorů M6002. řada obsahuje tři modely s výkonem od 121 do 141 koní a řadí se mezi všestranné všeuměli. Vzhledem k pandemii, která zasáhla celý svět, se první traktor řady M6 v České republice objevil až začátkem letošního roku a přichystáno pro něj a pro prodejce bylo velké setkání, které ovšem muselo být opět kvůli pandemii odloženo na neurčito.

Když jsem přijížděla k pozemku, kde se mělo školení konat, vypadalo to smutně. Jen pár lidí a tři oranžoví krasavci. Kromě nového modelu M6 – 142, byly k porovnání přizván i o chlup menší MGX-IV a model M7173 KVT, který je vlajkovou lodí celého sortimentu Kubota.

M6 vychází z oblíbené řady MGX-IV, ale oproti ní jsou její příslušníci robustnější, těžší, mají novou převodovku a některé speciální funkce. Zatímco řada MGX-IV se hodí spíše pro lehčí práce, M6 je už čistokrevný všeuměl, který se neztratí ani při těžkých polních pracích. Jako první traktory Kubota jsou také „em šestky“ vybavovány evropskými čelními nakladači MX.

V pohonu revoluci nehledejte

Stejně jako traktory řady MGX-IV i nové modely M6 mají pod kapotou výkonný koncernový motor V6108, který ovšem už splňuje nejpřísnější emisní normu. Jde o čtyřválcovou pohonnou jednotku se zdvihovým objemem lehce přes 6 l, jež dodává maximální výkon od 121 do 161 koní podle konkrétního modelu.

Úplně nová převodovka

Modely M6 dostaly do vínku zcela novou převodovkou, která opět podtrhuje všestrannost celé řady. Navržena byla jak pro vysokou rychlost v dopravě, tak pro těžké polní tahové práce. Konstrukčně jde o převodovku s osmi stupni řazenými pod zatížením a třemi elektronicky řazenými jízdními okruhy. Celkem tedy 24 stupňů vpřed a stejný počet vzad a s volitelnými plazivými rychlostmi až 32 stupňů před a stejný počet vzad. Maximální rychlosti 40 km/h Eco dosahuje traktor při otáčkách motoru 1670 za minutu.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *