Osm Steyrů na jednom dvoře

V nedávné době proběhlo na pozemcích v blízkosti zámku Jemniště setkání příznivců traktorů značky Steyr. Konala se tu totiž zastávka spanilé jízdy Demo Tour Steyr 2018. Návštěvníci si mohli prohlédnout celý sortiment traktorů Steyr a kromě komentované přehlídky byly stroje předvedeny i v praktických ukázkách. Navíc se zde potkali majitelé a opravdoví nadšenci strojů značky Steyr.

Jedním ze spokojených majitelů traktorů Steyr je Richard Vykoukal. Na jeho pozemcích pracuje osm strojů této značky.

Technický park plný Steyrů

Richard Vykoukal hospodaří na 740 ha orné půdy a 470 ha lesa.  Jeho pozemky se rozkládají západně od Plzně u obce Kumberk a na orné půdě pěstuje obilniny a řepku. Ve svém technickém parku má celkem osm traktorů, které nesou značku Steyr. Možná je tak rekordmanem co do počtu modelů Steyr pracujících v jednom podniku.
První traktor Steyr se na dvoře statku Kumberk objevil již v roce 1997. Tenkrát to bylo tak trochu dílem náhody. Možná v tom hrálo roli přátelství s lidmi, kteří se v Rakousku pohybovali okolo traktorů Steyr. Každopádně na statku Kumberk se konala předváděcí akce traktorů Steyr, po které jeden z modelů na statku rovnou zůstal. Ten svého majitele přesvědčil o své pracovitosti a spolehlivosti natolik, že se flotila traktorů Steyr nakonec rozrostla až na číslo osm. Poslední dva největší modely Steyr Terrus CVT zakoupil Richard Vykoukal před dvěma lety.
Na otázku, v čem mají traktory Steyr výhodu, odpovídá Richard Vykoukal, že v každé době nabízely velmi dobrou výbavu a správná specifikace a výbava je klíčem ke komfortní a efektivní práci každého stroje.*

Více v časopise Mechanizace zemědělství 12/2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *