Osvědčená série s novým modelem

Rakouský výrobce traktorů Steyr pokračuje v doplňování svého sortimentu traktorů. Osvědčenou sérii Steyr Profi nyní rozšiřuje nový model se šestiválcovým motorem. Traktor kromě toho disponuje i zdokonalenou mechanickou převodovkou.

Premiéru zažil nový traktor s označením Steyr Profi 6145 v létě tohoto roku na Tiskových dnech Steyr v rakouském Sankt Valentinu. Díky motoru se šesti válci, přeplňování s chlazením nasávaného vzduchu a managementu Power Plus má každý uživatel k dispozici výkon v širokém rozpětí: jmenovitý výkon 145 k, maximální 158 k a s navýšením Power Plus pak až 175 k. Traktor má zároveň velmi dobrou obratnost a ve spojení ještě s flexibilní převodovkou tak představuje všestranně využitelný stroj pro práce nejen v zemědělství, ale i v údržbě krajiny, v lese a v komunálním sektoru.

Na pružný a úsporný motor značky FPT navazuje nová převodovka s označením S-Control 8. Celkem 24 rychlostních stupňů pro oba směry jízdy je rozděleno do tří skupin. V každé z nich se nachází osm stupňů, řazených při zatížení, a k dispozici je i řada automatických funkcí. Rychlosti jsou odstupňovány tak, že se jednotlivé skupiny vzájemně hodně překrývají. Tím se nutnost změny skupiny při práci značně omezuje. Například skupina B pokrývá rozsah rychlostí od 4,3 do 18,1 km/h, prakticky tedy celý rozsah polních prací, v němž je možné řadit rychlostní stupně bez přerušení přenosu výkonu. Rovněž i činnosti s čelním nakladačem bude možné vykonávat ve skupině B, stejně jako práce na loukách.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *