Otevřená platforma pro vývoj programů

Stálé inovace v zemědělství vedou k tomu, že nejenom na trhu, ale stále více i v praxi se pohybuje mnoho inteligentních vozidel, přípojných strojů, senzorů a softwarových řešení. Traktory a nářadí se pomocí ISOBUS nechají spolehlivě agregovat a využívat. Co však stále chybí, je otevřený systém, který by umožnil přímo ve strojích integrovat nejenom mnoho dat, ale i logiku a vědomosti.

Nevonex představuje otevřenou platformu – podobně jako podnikový systém – pro vývoj programů pro nové a stávající zemědělské stroje. Nevonex je založen na spolehlivé technologii, chráněné proti útokům, a převzaté z automobilového průmyslu. Jednotlivé programy, podobné aplikacím, mohou být přímo exportovány do zemědělských strojů. Je k tomu zapotřebí pouze vhodná řídicí jednotka a registrace na platformě Nevonex. Integrovaný management pro řízení rozhraní dovoluje nerušený přístup prostřednictvím ISOBUS.

Systém Nevonex má inovativní charakter, který vyplývá z rozhraní systému, přístupného různým výrobcům a bezpečného a spolehlivého přístupu pro uživatele.

Novinka získala firmě Robert Bosch GmbH a dalším společnostem stříbrnou medaili na veletrhu Agritechnica.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *