Otevřený digitální svět hospodaření

Úspěšně vedení farmy ale zahrnuje více než jen organizaci činnosti zemědělské techniky. Zároveň je zapotřebí i řešit otázky v oblasti ochrany rostlin, hnojení, volby vhodných odrůd plodin a další. A v tomto směru umí Operační středisko John Deere také pomoci, protože se jedná o otevřenou aplikaci. Její uživatel si u přístupových práv může nastavit, jaká další společnost může k jeho datům přistupovat. Poté se mohou obě firmy propojit a spolupracovat.

Tak si například Xarvio Field Manager může stáhnout hranice jednotlivých pozemků a na základě nich připravit aplikační mapy. Ty potom do Operačního střediska zpětně nahraje. Jakmile se tak stane, může uživatel střediska tyto mapy zaslat bezdrátově do kabiny traktoru či samojízdného postřikovače John Deere. Anebo mohou odejít hotové aplikační mapy na stroj přímo od Xarvia.

Operační středisko přitom využívá různé standardy dat, která jsou dalšími subjekty snadno využitelná, pokud k tomu dá zákazník souhlas. Xarvio přímo patří do deseti firem, které jsou v rámci Connected Support podporovány. Mohl se o tom přesvědčit každý návštěvník expozice John Deere na mezinárodním veletrhu Agritechnica, kde byl stojánek Xarvio zařazen mezi ostatních devět společností v rámci firem podporovaných službou Connected Support. Jedná se tak o otevřený digitální svět, založený na výměně dat – nikoli o spolupráci společností formou joint-venture. Uživatel operačního střediska si může nastavit, které osoby či firmy jsou pro něj důležité a které méně.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *