Pásová aplikace přípravků do řádků

Německá firma Amazone patří k předním výrobcům postřikovačů na světě. V loňském roce obdržela na veletrhu Aritechnica 2019 stříbrnou medaili DLG za systém AmaSelect Row. A intenzivně pracuje na tom, aby se tento systém co nejdříve dostal do praxe. V roce 2020 již první prototypy pracovaly na polích v Evropě.

Základem nového systému jsou držáky se čtyřmi tryskami AmaSelect. Jejich ovládání je elektrické. Ramena s těmito držáky mají v základu rozteč trysek 50 cm. Aby se dosáhlo snížení rozteče na 25 cm, lze ramena doplnit speciální sadou. Ta se našroubuje pod držáky AmaSelect a dvě ze čtyř trysek se posunou směrem od sebe. I potom mohou být všechny čtyři trysky najednou anebo individuálně elektricky ovládány, což ve spojení s novým softwarem umožňuje aplikaci postřikové jíchy v pásech s roztečí 25 cm. Možné je realizovat pásovou aplikaci přípravků tak, že jednotlivé pásy od sebe budou v rozestupech 25, 50 či 75 cm. Možné je ale i nastavení pro pásovou aplikaci v roztečích 45 cm, vhodnou do porostů cukrové řepy.

Předpokladem úspěšného uplatnění systému AmaSelect Row je maximální preciznost. Velký význam má dobře pracující systém vedení ramen postřikovače.  Amazone doporučuje, aby postřikovač byl vybavený systémem aktivního vedení ramen ContourControl a aktivním tlumením výkyvů SwingStop.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *