Pásové traktory pro nejtěžší práce v tvrdých podmínkách

Pro tahově nejnáročnější polní práce nabízí John Deere své tahače modelové řady 9 RX. Tyto traktory představují vrchol nabídky v oblasti výkonu od 370 do 620 k, kde John Deere dává široké možnosti volby – kolové i pásové traktory, stroje se dvěma či čtyřmi pásy a ty pásové na úzkých anebo širokých pásech. Pro všechny traktory bez rozdílu výkonu je společná prostorná kabina, poskytující řidiči pohodlí i při dlouhých směnách.

Kabina má název CommandView III a je velmi tichá. A to díky vrstvenému čelnímu sklu a bariéře před čelní konzolou, které společně zabraňují vnikání hluku a vibrací do interiéru kabiny. Pro ještě lepší výhled na nářadí si obsluha může natočit sedačku doprava o čtyřicet stupňů.

Standardem u všech traktorů modelových řad 9R, 9RT a 9RX je robustní mechanická převodovka e18. Jedná se o převodovku powershiftovou s elektronickým řízením systémem Efficiency Manager. Tato převodovka umí v automatickém režimu samočinně řadit všechny rychlostní stupně a v jakýchkoli podmínkách poskytovat adekvátní a rychlou odezvu. Z výroby je naučena řadit s oblibou nahoru a otáčky motoru nechat klesnout dolů, aby se spotřeba paliva redukovala a zvyšovala výkonnost.

Traktory modelové řady 9RX pohání šestiválcové motory od dvojice výrobců. John Deere PowerTech PSS s objemem 13,5 l pohání traktory 9420 RX, 9470 RX a 9520 RX, zatímco pod kapotou typů 9570 RX a 9620 RX hřímá šestiválec QSX15 značky Cummins o objemu 15 l. Umí poskytovat maximální výkon až 672 k. Standardem je hydraulické řízení a za příplatek nabízí výrobce i pro řadu 9RX řízení ACS (Active Command Steering). Standardem jsou také uzávěrky pro přední a zadní nápravu, včetně automatického režimu na základě natočení traktoru (úroveň natočení je nastavitelná). Jak ukazuje videoukázka, traktory řady 9RX si zachovávají plný tahový výkon i v průběhu zatáčení – zcela bez jakéhokoli hrnutí půdy pásy.*

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *